Hizmetlerimiz

ISO 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği Eğitim ve DanışmanlığıISO 17025, kalite sistemi çalıştırdıklarını, teknik olarak yeterli olduklarını ve geçerli teknik sonuçları üretebildiklerini göstermek isteyen deney veya kablirasyon laboratuarının yerine getirmesi gereken bütün şartları içermektedir.

Bu standardın uygulanması ve akreditasyonun gerçekleştirilmesi ile;

Ulusal ve uluslararası platformda deney raporlarının geçerliliğini gösteren bir araçtır.

Akredite laboratvuar tarafından deney raporu verilen ihraç ürünlerin tercih edilme şansını artırır

Akredite edilen laboratuvarın diğer laboratuvarlara göre saygınlık ve ticari üstünlüğünü sağlar.

Laboratuvar hizmetlerinden yararlanmak isteyen müşterilere bilgi ve güvence sağlar.

Akreditasyon kurumu tarafından hazırlanacak rehber aracılığı ile akredite laboratuvarların tanıtımı yapılır.

Akredite edilen laboratuvarların kalite sistemini çalıştırdıklarını , yeterli olduklarını ve geçerli teknik sonuçlar üretebildiklerini gösterir.

Standardın bir gereği olan ölçüm belirsizliği hesaplamaları ile deney metodlarının etkin uygulanması ile ilgili analizlerin yapılmasısağlanır.Düzeltici ve önleyici faaliyetlerin başlatılabilmesi için bir bilgi kaynağı oluşturulur.

Akredite edilen laboratuvarların diğer akredite kuruluşlarla Taşeron laboratuvarların seçimi,

Laboratuvarlararası Karşılaştırma-Uluslararası Yeterlilik Deneylerine katılım faaliyetleri ile işbirliği , bilgi ve tecrübenin karşılıklı paylaşımı sağlanır.

ISO 17025 Danışmanlığımızda deneylerin ve metotların belirlenmesi, ölçüm belirsizliği, metot validasyonu, 17025 dokumantasyon eğitimi ve danışmanlığı verilmektedir.

Akredite laboratuvar olmanın avantajları; Laboratuvar akreditasyonu, teknik yeterliliğin güvenilir bir göstergesidir. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası anlamda yeterliliğin resmi olarak tanınması anlamına gelir. Müşterilere güvenilir deney ve kalibrasyon hizmetlerini belirleme ve seçmede kolay bir yöntem sunar. Akredite laboratuvarlar tarafından düzenlenen rapor ve sertifikalar uluslararası kabul görmektedir.Birze Group Faaliyet Alanları için Tıklayınız

’BİRZE GROUP